STOWARZYSZENIE

plywanie-bez-piany-logo

Misją Stowarzyszenia

jest organizacja i promocja unikatowych zawodów pływackich. Zajmuje się także popularyzacją pływania długodystansowego, ekstremalnego i lodowego w Polsce.

Pływanie bez Piany

w przenośni oznacza pływanie “bez bicia piany”. Cechuje nas przede wszystkim pasja, zapał, szczerość i ambicja. Tworzymy własną markę opierając ja na jasnych zasadach.

To coś więcej niż tylko pływanie…

Mierzymy się z żywiołem takim jakim go zastajemy pozostając w zgodzie z naturą. Ciągłe wsparcie i wspólna motywacja członków “pływania bez piany” pozwala razem przekraczać granice, lęki i rekordy każdego z nas.

Nasze projekty

od 2018 roku

zorganizowaliśmy: “Night Swim”, “Wpław po Rekord”, “Relay Swim Gdynia to Hel”, “Underground Swim” i “Korona Jezior Polski”. Oprócz tego wzięliśmy udział w licznych akcjach charytatywnych lub związanych z promocją pływania jak darmowe zajęcia z pływania dla dzieci czy prezentacje w szkołach.

Night Swim

Pierwsze w Polsce zawody Open Water organizowane nocą!
plywanie-noc-plakat-wroclaw-kopalnia-zawody

31 sierpnia 2019

Odbyła się I edycja nocnych zawodów pływackich zorganizowanych w Kopalni Wrocław – Strefa Wakacji. Uczestnicy ścigali się na dystansach 400 / 1000 / 3000 m.

Pływanie po zmierzchu

wyróżnia niesamowita atmosfera i klimat jakiego nie zaznasz w środku dnia.
Pływanie w nocy to:
– niezapomniana możliwość spróbowania pływania w nocy przy zapewnieniu profesjonalnego zabezpieczenia i asekuracji,
– niepowtarzalna okazja przepłynięcia unikatową trasą,
– zmierzenie się z własnymi lękami w bezpieczny sposób.

Kolejna edycja

Już w czerwcu 2020 roku!

Wpław po Rekord

Atak na Rekord Świata!
wplaw-po-rekord-krzysztof-gajewski-plakat

15-16 lipca 2019

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich, Stowarzyszenie Pływanie bez piany zorganizowało największy projekt pływacki, który zakładał zmierzenie się z rekordem świata, czyli 170 km wpław przez jednego pływaka.

Marathon Swimmers Federation

Przeprawa została ratyfikowana przez międzynarodową organizację pływacką MSF w kategorii “The Longest Lake Swim”, gdyż odbywała się według jej ściśle określonych zasad. Krzysztof Gajewski ustanowił Rekord Polski w pływaniu ciągłym przepływając 78,7 km i przebywając w wodzie 31,5 godziny bez sprzętu wspomagającego.

Patronat Burmistrza Miasta Giżycko

Dzięki patronatowi, Stowarzyszeniu udało się zrzeszyć mazurską społeczność, a także tą z całej Polski, która żywo dopingowała Krzysztofowi na całej trasie Wielkich Jezior Mazurskich. Zaangażowanie kibiców było nieocenione, motywacja pływaka nie malała i pozwoliła na osiągnięcie sukcesu.

78,9 a 170 km…

Droga do rekordu świata jest długa. Złe warunki atmosferyczne takie jak zimna woda, wiatr spowodowały u pływaka hipotermię – załoga czuwała i zareagowała w porę, nie pozwalając na spowodowanie poważnych uszczerbków na zdrowiu pływaka. Zakończyliśmy próbę. W 2020 roku ponownie pływamy bez piany!

Relay Swim Gdynia to Hel

Pierwsze zimowa sztafeta pływacka!

23 Marca 2019

Sześciu śmiałków wypłynęło na Zatokę Gdańską pokonując dystans z Gdyni na Hel. Podnieśli poprzeczkę pływania zimowego w Polsce. Pokazali, że możliwości adaptacji do zimna są dużo wyższe niż dotychczas uważano. Każdy zawodnik wchodził do wody pokonując dystans przez 15 minut. Każdy z nich wszedł do wody 5 razy. Co powiedzieli na koniec? “Musimy to powtórzyć”.

Skład sztafety

Polsko – czeska sztafeta składała się z 6 osób. W tym: Leszek Naziemiec, Krzysztof Gajewski, Łukasz Tkacz, Marek Grzywa, Jakub Valnicek, Vit Polansky

Underground Swim

Pierwsze w Polsce pływanie pod ziemią!
underground-swim

16 grudnia 2018

Stowarzyszenie Pływanie Bez Piany zorganizowało pierwsze w Polsce zawody pływackie pod ziemią!

Poszerzamy swoje granice i wypływamy na nieznane wody…

Każdy uczestnik Underground Swim zmierzył się z całkiem nowym wyzwaniem pływackim. Chłodna woda, ograniczone oświetlenie i idąca za tym zerowa widoczność w wodzie. Skaliste dno obfitujące w wypłycania, otaczające ściany z litej skały. Świadomość pływania pod ziemią i walka z lękami, które budzi nieznane.

Korona Jezior Polski

Najdłuższy projekt pływacki na Polskich jeziorach.
korona-jezior-polski-logo

11-16 czerwca 2018

Stowarzyszenie Pływanie Bez Piany zapoczątkowało projekt pod nazwą “Korona Jezior Polski”. Celem projektu jest pokonanie 7 największych jezior w Polsce co daje łączny dystans 127 kilometrów.

Malownicze pojezierza

Przedostawaliśmy się przez piękne, bajeczne jeziora w dzień i w nocy. Była to niezapomniana przeprawa. Zwiedziliśmy dzikie zakątki. Mierzyliśmy się kolejno z jeziorami zaczynając od Jezioraka, a kończąc na jeziorze Dąbie.

7 jezior w 7 dni

Krzysztofowi Gajewskiemu udało się wykonać projekt w ciągu jednego tygodnia jednak nie stanowi to wymogu, aby zdobyć “Koronę Jezior Polski”.

Spróbuj,

ale nie rób tego samodzielnie! Przy tego typu projektach najważniejsze jest bezpieczeństwo, asekuracja, zaplecze logistyczne i odżywianie podczas przeprawy. Skontaktuj się z nami, na pewno pomożemy zrealizować Ci Twój cel!

KONTAKT:
Krzysztof Gajewski
+ 48 785 003 795
biuro@plywaniebezpiany.pl